Mecz między Fulham i Manchester City zakończony wynikiem 0-4 dnia 2024-05-11 11:30 na stadionie Craven Cottage

Podczas sobotniego starcia na Craven Cottage, Manchester City zademonstrował swoją dominację w Premier League, rozgromił gospodarzy z Fulham, wygrywając aż 0-4. Już do przerwy goście prowadzili 0-1, a w drugiej połowie nie dali szans rywalom, zwiększając przewagę i ostatecznie zapewniając sobie pewne zwycięstwo. Ten mecz był jednym z ostatnich w 37. kolejce sezonu, gdzie drużyna Pepa Guardioli pokazała, że jest w doskonałej formie przed zbliżającymi się decydującymi meczami.

Sprawozdanie z meczu

Emocjonujące widowisko na Craven Cottage, gdzie Fulham podejmowało potężnego rywala z Manchesteru, czyli ekipę City. Od samego początku spotkania goście narzucili swoje warunki, starając się kontrolować przebieg gry.

Pierwsza bramka padła już w 13. minucie, gdy J. Gvardiol wykorzystał doskonałe podanie od K. De Bruyne i wpakował piłkę do siatki, dając prowadzenie swojej drużynie.

Fulham starało się odpowiedzieć, ale defensywa City była niezwykle skuteczna, uniemożliwiając gospodarzom skuteczne akcje ofensywne.

Na początku drugiej połowy kolejna bramka dla gości - tym razem to P. Foden zasilił listę strzelców, asystując Bernardo Silvie przy drugim trafieniu.

Manchester City nie zwalniał tempa, a J. Gvardiol ponownie meldował się na tablicy wyników w 71. minucie, ustalając wynik na korzyść gości na 0-3.

Choć Fulham próbowało się podnieść i stawić czoła przeciwnikowi, Manchester City był zdecydowanie zbyt silny. Ostateczny cios dla gospodarzy zadał J. Álvarez w doliczonym czasie gry, ustalając wynik meczu na 0-4 dla Gości.

Spotkanie zakończyło się zasłużoną wygraną Manchesteru City, który udowodnił, dlaczego jest jednym z czołowych zespołów w lidze.