Na obiekcie Etihad Stadium dnia 2024-05-19 15:00 odbyło się spotkanie między Manchester City oraz West Ham zakończone wynikiem 3-1

Na zakończenie sezonu Premier League, Manchester City pokonał West Ham na Etihad Stadium w niedzielnym spotkaniu 38. kolejki, kończąc mecz wynikiem 3-1. Gospodarze prowadzeni przez Pepa Guardiolę zdominowali pierwszą połowę, schodząc na przerwę z wynikiem 2-1. Zwycięstwo City przypieczętował trzeci gol w drugiej połowie, umacniając ich pozycję w czołówce tabeli. West Ham, mimo ambitnej gry, nie zdołał odwrócić losów spotkania, kończąc sezon na niższej pozycji.

Manchester City vs West Ham - Relacja z meczu

W słoneczne niedzielne popołudnie, Etihad Stadium stał się areną pasjonującego spotkania pomiędzy Manchester City a West Ham United. Mecz 38. kolejki Premier League przyciągnął tłumy kibiców, a drużyny dostarczyły nam widowiska pełnego emocji i zwrotów akcji.

Mecz rozpoczął się o godzinie 15:00, a sędzią głównym był John Brooks. Atmosfera na stadionie była elektryzująca, a kibice obu drużyn głośno wspierali swoich ulubieńców.

Przebieg meczu

2' - Gol dla Manchester City! Już na samym początku spotkania, Manchester City objął prowadzenie. Bernardo Silva precyzyjnie podał do Phila Fodena, który z zimną krwią pokonał bramkarza West Ham, ustalając wynik na 1-0.

18' - Drugi gol dla Manchester City! Phil Foden ponownie w centrum uwagi. Tym razem asystował mu Jeremy Doku, a Foden pewnym strzałem podwyższył prowadzenie gospodarzy na 2-0. Kibice City oszaleli z radości!

42' - Gol dla West Ham! Goście nie zamierzali się poddać. Mohammed Kudus przeprowadził indywidualną akcję, którą zakończył pięknym strzałem w okienko bramki Edersona. Wynik 2-1 przed przerwą dawał nadzieję na emocjonującą drugą połowę.

59' - Gol dla Manchester City! Druga połowa zaczęła się równie dynamicznie. Bernardo Silva ponownie zaliczył asystę, tym razem do Rodriego, który mocnym strzałem ustalił wynik na 3-1. West Ham próbował odpowiedzieć, ale defensywa City była nie do przejścia.

75' - Żółta kartka dla West Ham! Edson Álvarez został ukarany żółtą kartką za ostre wejście w nogi przeciwnika. Sędzia John Brooks nie miał innego wyjścia, musiał wyciągnąć żółty kartonik.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Manchester City kontrolował grę i dowiózł przewagę do ostatniego gwizdka. West Ham starał się zmniejszyć straty, ale nie był w stanie przełamać dobrze zorganizowanej obrony gospodarzy.

Mecz zakończył się wynikiem 3-1 dla Manchester City. Gospodarze pokazali swoją siłę i jakość, a Phil Foden został bohaterem meczu, zdobywając dwie bramki. West Ham, mimo ambitnej gry, musiał uznać wyższość rywali.

Manchester City teraz czeka prestiżowe starcie z Manchester United, które z pewnością dostarczy nam kolejnych emocji. West Ham również przygotowuje się do swoich nadchodzących meczów, mając nadzieję na lepsze wyniki.