Mecz Manchester City - Manchester United zakończony wynikiem 3-1

Wczorajsze Derby Manchesteru na Etihad Stadium dostarczyło wielu emocji fanom piłki nożnej na całym świecie. Po zaciętej rywalizacji, Manchester City pokonało Manchester United 3-1, odwracając porażkę 0-1 z pierwszej połowy. Mecz ten, rozegrany 3 marca o godzinie 15:30, był jednym z najbardziej oczekiwanych starć w ramach 27. kolejki Premier League.

Manchester City vs. Manchester United: Mocne starcie na Etihad Stadium

Dnia 3 marca 2024 roku na stadionie Etihad Stadium odbyło się emocjonujące starcie pomiędzy Manchester City a Manchester United. Derby miasta przyciągnęło uwagę kibiców z całego świata, a atmosfera na trybunach była niesamowicie gorąca. Sędzią głównym tego starcia był Andy Madley z Anglii, który musiał zachować zimną krew w obliczu zaciętej rywalizacji.

Mecz rozpoczęty!

Początek meczu był bardzo dynamiczny, obie drużyny szukały swoich szans, starając się narzucić swój styl gry. W 8. minucie to goście wyszli na prowadzenie za sprawą bramki M. Rashforda, asystującego mu Bruno Fernandes. Manchester City znalazło się w opałach, a kibice United hucznie świętowali na trybunach.

Do przerwy wynik nie uległ zmianie, a Manchester United utrzymywał się przy prowadzeniu. Po zmianie stron Manchester City ruszyło do ataku z nową energią, starając się odrobić straty. W 56. minucie P. Foden wyrównał stan meczu, a asysta przypadła Rodriemu, który świetnie dograł do kolegi.

Gospodarze nie zamierzali się zatrzymywać i w 80. minucie znów to P. Foden wpisał się na listę strzelców, tym razem asystując J. Álvarezowi. Etihad Stadium eksplodowało radością, a kibice nie mogli powstrzymać emocji.

Na koniec emocji nie brakowało, gdy w doliczonym czasie gry E. Haaland ustalił wynik na 3-1 dla Manchester City, asystując Rodriemu. Manchester United nie zdołało odpowiedzieć, a gospodarze świętowali zasłużone zwycięstwo.

W drugiej połowie pojawiły się także żółte kartki. Raphaël Varane z Manchester United został ukarany w 68. minucie za faul. Czerwonych kartek nie odnotowano, choć emocje na boisku były ogromne.

Po tym zwycięstwie Manchester City czeka teraz starcie z FC Copenhagen, Liverpool oraz Newcastle, podczas gdy Manchester United zmierzy się z zespołami Everton, Sheffield Utd i ponownie Liverpool. Derby miasta zakończone zwycięstwem gospodarzy na długo pozostanie w pamięci kibiców obu drużyn.