Mecz pomiędzy Manchester City i Luton zakończony wynikiem 5-1 dnia 2024-04-13 14:00 na obiekcie Etihad Stadium

W minioną środę na Etihad Stadium odbył się mecz 33. kolejki Premier League pomiędzy drużynami Manchester City i Luton. Mistrzowie Anglii pewnie pokonali rywali 5-1, zapewniając sobie kolejne cenne punkty w walce o obronę tytułu. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 1-0, ale w drugiej części spotkania zdecydowanie zdominowali rywali, zdobywając kolejne cztery bramki.

Manchester City 5-1 Luton: Zwycięstwo Gospodarzy na Etihad Stadium

W środowe popołudnie na Etihad Stadium w ramach 33. kolejki Premier League odbył się mecz pomiędzy Manchesterem City a Luton. Gospodarze chcieli utrzymać się na szczycie tabeli, podczas gdy Goście z Luton walczyli o każdy punkt w walce o utrzymanie. Sędzią głównym spotkania był John Brooks z Anglii.

Od samego początku meczu Manchester City narzuciło swoje warunki, starając się kontrolować przebieg gry. Już w 2. minucie D. Hashioka zdobył pierwszego gola dla Gospodarzy po asyście J. Álvareza, dając im prowadzenie 1-0.

Po przerwie Manchester City kontynuowało swoją ofensywną grę, a w 64. minucie M. Kovačić podwyższył wynik na 2-0 po podaniu J. Álvareza. E. Haaland dołożył trzeciego gola dla Gospodarzy w 76. minucie, sprawiając, że sytuacja stawała się coraz trudniejsza dla drużyny z Luton.

Jednak Luton nie poddało się i w 81. minucie R. Barkley zdobył honorowego gola dla Gości, zmniejszając wynik do 3-1. Chwilę później, w 87. minucie, J. Doku ponownie zwiększył prowadzenie Manchesteru City na 4-1 po asyście J. Gvardiola.

Ostateczne słowo należało jednak do Manchester City, gdy w samej końcówce, w 90. minucie, J. Gvardiol strzelił piątego gola dla Gospodarzy, ustalając wynik meczu na 5-1.

Podczas meczu padły również żółte kartki; dla Gospodarzy kartonik zobaczył Kevin De Bruyne w 43. minucie. Natomiast żadna z drużyn nie otrzymała czerwonej kartki.

Po tym zwycięstwie Manchester City utrzymuje się na szczycie tabeli Premier League, z kolei Luton wciąż będzie walczyć o utrzymanie w kolejnych meczach. Kibice mogą być pewni, że emocje na boiskach nie maleją, a nadchodzące spotkania obiecują wiele niespodzianek. Następne wyzwania czekają zarówno Manchester City, któremu zmierzy się z takimi rywalami jak Real Madryt i Chelsea, jak i Luton, którego czekają starcia z Brentford, Wolves i Everton.