Spotkanie Manchester City vs Bournemouth na obiekcie Etihad Stadium dnia 2023-11-04 15:00: wynik 6-1

W meczu 11. kolejki Premier League drużyna Manchesteru City podejmowała na własnym stadionie Etihad Stadium zespół Bournemouth. Spotkanie, które odbyło się 4 listopada 2023 roku o godzinie 15:00, przyniosło widowiskową grę i wiele bramek. Gospodarze zdominowali rywali, zwyciężając 6-1. Już przed przerwą Manchester City prowadził 3-0, a w drugiej połowie potwierdził swoją przewagę, nie pozwalając przeciwnikom odrobić strat. Sędzią tego spotkania był Craig Pawson z Anglii.

Relacja z meczu: Manchester City - Bournemouth

Mecz 11. kolejki Premier League pomiędzy drużynami Manchester City i Bournemouth odbył się na Etihad Stadium. Widzowie zgromadzeni na arenie mieli okazję zobaczyć prawdziwe show, bo to właśnie taką grę zaprezentowała ekipa Pepa Guardioli.

Po pierwszym gwizdku sędziego Craig'a Pawsona Manchester City ruszyło do ataku, a już w 30. minucie wynik meczu otworzył J. Doku, strzelając z asysty Rodri'ego. Po zaledwie trzech minutach Bernardo Silva podwyższył prowadzenie dla gospodarzy, wykorzystując świetną akcję Doku. Trzy minuty później na listę strzelców wpisał się M. Akanji, ponownie po asyście Doku. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3-0 dla Manchester City.

Druga połowa nie przyniosła zmiany tempa gry drużyny gospodarzy. P. Foden w 64. minucie zdobył czwartego gola dla Manchester City, po raz kolejny asystującemu J. Doku. Choć w 74. minucie L. Sinisterra zdobył honorowego gola dla Bournemouth po asyście M. Aaronsa, to Manchester City nie zamierzało zwalniać tempa. Bernardo Silva w 83. minucie i N. Aké w 88. minucie ustalili wynik meczu na 6-1, obaj zawodnicy ponownie korzystając z asyst Doku i O. Bobba.

Spotkanie nie obyło się bez emocji, czego dowodem są dwie żółte kartki dla drużyny przeciwników: dla Philipa Billinga w 32. minucie. Jednak żadna z drużyn nie otrzymała czerwonej kartki. Sędzia główny, Craig Pawson, utrzymał dyscyplinę na boisku.

Po tym zwycięstwie Manchester City ma kolejne trzy ważne spotkania przed sobą: BSC Young Boys, Chelsea i Liverpool. Natomiast Bournemouth zmierzy się z drużynami Newcastle, Sheffield United i Aston Villa.