Spotkanie Manchester City kontra Aston Villa zakończone wynikiem 4-1

W ostatnim starciu w ramach 31. kolejki Premier League drużyna Manchester City podejmowała u siebie ekipę Aston Villi na Etihad Stadium. Mecz, który odbył się pięć dni temu, zakończył się zwycięstwem gospodarzy 4-1, po dynamicznym widowisku, w którym obie drużyny starały się zdobyć trzy punkty.

Manchester City 4-1 Aston Villa: Foden Hattrick Prowadzi Gospodarzy do Zwycięstwa

W niedzielnym starciu na Etihad Stadium zawodnicy Manchesteru City podejmowali drużynę Aston Villi w ramach 31 kolejki Premier League. Mecz rozpoczął się o godzinie 19:15, a sędzią głównym spotkania był Darren England z Anglii.

Od samego początku gospodarze starali się narzucić swój styl gry, co zaowocowało szybkim prowadzeniem. W 11. minucie to właśnie Rodri otworzył wynik spotkania, wykorzystując świetne podanie od J. Doku. Manchester City starał się utrzymać inicjatywę, ale Aston Villa odpowiedziała w 20. minucie za sprawą J. Durána, który wyrównał stan meczu.

Po golach obu drużyn walka toczyła się zaciekle, ale to podopieczni Pepa Guardioli ponownie objęli prowadzenie tuż przed przerwą. W 45. minucie wspaniałą bramkę zdobył Phil Foden, dając swojej drużynie przewagę 2-1 na przerwę.

W drugiej połowie Manchester City kontynuował swoją ofensywną grę, a główną postacią okazał się Phil Foden. W 62. minucie ponownie był skuteczny, tym razem asystującemu wcześniej Rodriemu. Foden nie zamierzał się jednak zatrzymywać i dołożył kolejne dwie bramki w 69. minucie, kompletnie unicestwiając defensywę Aston Villi i zapewniając swojej drużynie pewne zwycięstwo 4-1.

W trakcie meczu obie drużyny otrzymały żółte kartki, z Jackiem Grealishem na czele dla gospodarzy, oraz Douglasa Luiza i Caluma Chambersa po stronie gości. Czerwone kartki nie padły w tym spotkaniu.

Po tym zwycięstwie Manchester City czeka teraz seria trudnych meczów, w tym starcia z Realem Madryt, natomiast Aston Villa zmierzy się kolejno z Lille i Arsenalem. Emocje sięgnęły zenitu na Etihad Stadium, gdzie Foden popisał się hattrickiem, a kibice mogli świętować kolejne ważne trzy punkty dla swojej drużyny.