Spotkanie pomiędzy Manchester City oraz Burnley na stadionie Etihad Stadium: wynik 3-1

W dniu 31 stycznia 2024 roku na Etihad Stadium odbył się mecz pomiędzy drużynami Manchester City i Burnley w ramach 22. kolejki Premier League. Mecz zakończył się wynikiem 3-1 na korzyść gospodarzy, po tym jak Manchester City prowadził 2-0 na przerwę.

Manchester City vs Burnley 3-1

Wczoraj wieczorem na Etihad Stadium w Manchesterze odbył się mecz pomiędzy drużynami Manchester City a Burnley. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3-1. Manchester City utrzymuje się w świetnej formie, zdobywając kolejne trzy punkty w Premier League.

Mecz rozpoczął się dynamicznie, a już w 16. minucie J. Álvarez zdobył pierwszego gola dla Manchester City. Kilka minut później, w 22. minucie K. De Bruyne podwyższył prowadzenie, ustalając wynik na 2-0 do przerwy. Burnley starali się odrobić straty, jednak to Manchester City kontrolował przebieg spotkania.

Po przerwie, w 46. minucie, Rodri strzelił trzeciego gola dla gospodarzy, dając im wyraźną przewagę. Mimo to, Burnley nie poddawało się i w końcówce meczu, w 90. minucie, A. Al Dakhil zdobył honorowego gola dla gości, ustalając wynik na 3-1.

Spotkanie obfitowało w emocje, a zawodnicy obu drużyn zaprezentowali wysoki poziom gry. Mimo porażki, goście z Burnley pokazali determinację i niezłomność, próbując zmienić losy spotkania do samego końca.

Warto zwrócić uwagę, że obie drużyny otrzymały żółte kartki, z Manchester City otrzymując kartki Ederson i Jérémy Doku, a Burnley - Hjalmar Ekdal i Connor Roberts. Czerwone kartki nie zostały wydane.

Po zakończonym meczu Manchester City zajmuje wysoką pozycję w tabeli Premier League i nadal walczy o tytuł mistrza. Kolejne mecze dla Manchester City to starcia z Brentford, Everton i FC Copenhagen. Natomiast Burnley zmierzy się z trudnymi przeciwnikami jak Liverpool, Arsenal i Crystal Palace, starając się odnaleźć swoją formę i zdobyć kolejne punkty.