Brentford - Manchester City, wynik spotkania - 1-3

W ostatnim starciu 23. kolejki Premier League, Brentford podejmował u siebie mocnego rywala - Manchester City. Mecz odbył się w Gtech Community Stadium i zakończył się zwycięstwem gości 1-3. Pomimo wyrównanej pierwszej połowy, podopieczni Pepa Guardioli zdołali przełamać opór gospodarzy i wywieźć trzy punkty do Manchesteru. Spotkanie to miało miejsce dokładnie tydzień temu o godzinie 20:00, a wynik na przerwę wskazywał remis 1-1.

Relacja z meczu piłki nożnej: Brentford vs Manchester City

Mecz 23. kolejki Premier League pomiędzy drużynami Brentford i Manchester City odbył się na stadionie Gtech Community Stadium o godzinie 20:00. Sędzia główny, Jarred Gillett z Australii, prowadził spotkanie.

Początek meczu był bardzo intensywny, obie drużyny angażowały się w ofensywę, starając się zdobyć pierwszego gola. To jednak gospodarze wyszli na prowadzenie w 21. minucie, gdy Neal Maupay wpisał się na listę strzelców po asyście M. Flekkena, co wywołało euforię wśród kibiców Brentford.

Po bramce Brentford, Manchester City zdecydowanie zwiększył tempo gry, starając się odrobić straty. W końcówce pierwszej połowy, w 45. minucie, Phil Foden doprowadził do wyrównania, dając swojej drużynie nadzieję na odwrócenie losów meczu.

Po przerwie Manchester City nadal dyktował warunki gry, a w 53. minucie to właśnie Phil Foden strzelił drugiego gola dla gości po zagraniu Kevina De Bruyne'a. Brentford próbował odpowiedzieć, ale to ponownie Foden był nie do zatrzymania - tym razem w 70. minucie zdobył hat-tricka, asystując Erlingowi Haalandowi i ustalając wynik meczu na 1-3 dla Manchesteru City.

Spotkanie nie obyło się bez kartek. W 31. minucie Neal Maupay otrzymał żółtą kartkę po faulu na jednym z zawodników gości. Manchester City nie popełnił większych przewinień, nie widząc się na kartkach.

Pod koniec meczu emocje sięgnęły zenitu, a obie drużyny walczyły o każdą piłkę. Ostatecznie to Manchester City wyszedł zwycięsko z tego starcia, zasługując na trzy punkty po imponującym występie Phila Fodena.

Wynik 1-3 na korzyść Manchester City oznacza, że Brentford musi teraz skoncentrować się na kolejnych meczach z takimi rywalami jak Liverpool, ponownie Manchester City oraz West Ham. Natomiast drużyna z Manchesteru czeka pojedynek z FC Copenhagen, Chelsea i ponownie Brentford. Czy ta seria zwycięstw będzie się kontynuować?